10 Nisan, 2020 - Cuma İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME ENSTİTÜSÜ BAŞKANLIĞI

Başkan Yardımcıları

 

 

 

 

undefined

 

 

1983 yılında doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Düzce’de tamamladı. 2009 yılında tam burslu olarak okuduğu Bilkent Üniversitesi Kimya Bölümünden, 2012 ve 2016 yıllarında Anadolu Üniversitesi (Açıköğretim) İşletme ve Adalet bölümlerinden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Lisans programı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Organizasyon Yüksek Lisans programındaki eğitimine devam etmektedir.

2010 yılında askerlik hizmetini Yedek Subay olarak tamamladı. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra 2012 yılında Maliye Bakanlığı Düzce Defterdarlığında memuriyete başladı. 2013 yılı Ocak ayında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünde İSG Uzman Yardımcısı olarak göreve başlayarak 2017 yılı Ocak ayında “Oto Boya Sektörü Çalışanlarının Toluen ve Benzen Maruziyet Düzeyinin Araştırılması” konulu tezi kabul edilerek İSG Uzmanı oldu.

3 Kasım 2017’de İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkan Yardımcılığı görevine atanan Uğur ÖZTÜRK, evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

 

 

undefined
 

1989 yılında Ankara’da doğan Gizem Naz Dölek, liseyi Ankara Ayrancı Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesi’nde bitirmiştir. 2006-2011 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Çevre Mühendisliği bölümünde eğitimini tamamlamıştır.

2012 yılı Mart ayında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünde İSG Uzman Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 2014 yılında ODTÜ Çevre Mühendisliğinde Yüksek Lisansını tamamlayıp, 2015 yılında “Petrokimya Sanayi Amin ile Temizleme Ünitesi için Tehlike ve İşletilebilirlik Analizi (HAZOP) Metodolojisinin Uygulanması” konulu tezini sunarak İSG Uzmanı olmuştur. 2018 yılında Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde (TODAİE) Kamu Yönetimi alanında doktora çalışmalarına başlamıştır.

Mesleki ilgi alanları acil durum planları ve yönetimi, büyük endüstriyel kazalar ve çevresel etkileri, risk değerlendirmesi metotları ve HAZOP olan Dölek, 2017 yılı Kasım ayından itibaren Enstitü Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

 

 

 

 

 

 

undefined

 

 
© 2020 - | T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Emek Mahallesi 17. Cadde No:13 Pk: 06520 Emek / ANKARA