20 Haziran, 2019 - Perşembe İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME ENSTİTÜSÜ BAŞKANLIĞI
 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü-İSGÜM, İslam İşbirliği Teşkilatı İş Sağlığı ve Güvenliği Ağı (OIC-OSHNET) projesi kapsamında İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü uzmanları SESRIC işbirliğiyle, risk değerlendirmesi, iş ekipmanları, acil durum, iş hijyeni ile fiziksel ve kimyasal faktörler konularında Filistin Çalışma Bakanlığı müfettişliği ve Filistin Sanayiciler Federasyonu’nda çalışan isg profesyonellerine eğitim verildi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (İSGÜM) Başkanı Erol TEKÇE başkanlığında, Mühendis Kağan YÜCEL ve İSG Uzmanı Fatih EREL’den oluşan heyet, Filistin Çalışma Bakanlığı, TİKA, İİT Filistin Ofisi, Filistin Sosyal Güvenlik Kurumu, Filistin Politeknik Üniversitesi ve İSG merkezi ile bazı sektördeki işletmelere yönelik bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Heyet ilk gün Filistin Çalışma Bakan ve Bakan yardımcısı tarafından verilen yemeğe katıldı. Yemekte konuşan Bakan Yardımcısı Samer SALAMEH, Türkiye’nin İSG konusunda Filistin’ e  verdikleri destekten dolayı teşekkür etti ve bu desteklerin artarak devam etmesini beklediklerini söyledi. İSGÜM Başkanı TEKÇE, Filistin Çalışma Bakanı ve bürokratlarına kendilerine gösterdikleri bu samimi ve nazik karşılamalarından dolayı memnuniyetlerini ifade etti.

Heyet, ikinci gün ziyaretlerini Politeknik üniversitesine yaptı. Politeknik üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. İmad El-Khatib  ziyaret  sırasında  İSGÜM ile  yapılan  çalışmalarının artarak devam etmesini beklediklerini ve konuyla ilgili üniversite olarak her türlü görevi yerine getirme kararlılığında olduklarını söyledi.

Ardından heyet, TİKA Filistin koordinatörlüğünü ziyaret etti. Tika Filistin koordintörü Bülent KORKMAZ, Filistin’in TİKA için ayrı bir öneme sahip olduğunu  İş Sağlığı ve Güvenliği konularında Filistin’i desteklemek için ciddi bir stratejik hedef belirlediklerini söyledi.  Enstitü olarak Filistin için TİKA ile işbirliği yapma noktasında her türlü çabayı göstermekten memnuniyet duyacaklarını  ayrıca İş sağlığı ve güvenliğinin Filistin'in sosyal ve ekonomik kalkınması için çok  önemli bir alan olduğunu belirten  İSGÜM Başkanı TEKÇE, daha sonra  Filistin’in Sosyal Güvenlik Kurumu ve  İSG Merkezi’ne ziyaretlerde bulundu. 

TEKÇE “FİLİSTİN’LE İŞBİRLİĞİMİZ GÜÇLENECEK”

İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü  (İSGÜM)  Başkanı Erol TEKÇE yaptığı açıklamada “7-8 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz eğitim programı ile Filistin’le ilk resmi çalışma temaslarımız gerçekleşmiş oldu. Ziyarette ülkenin iş sağlığı ve güvenliği profilinin incelendiğini ve ileride yapılacak işbirlikleri için bilgi altyapısı oluşturulduğunu, bu minvalde, gelecekte yürütülebilecek projeler hakkında ayrıntılı görüşmeler için alt yapı oluşturulmuş olduğunu ifade etti.  Bundan sonraki süreçte Filistin’le ilişkilerimiz her alanda olduğu gibi İSG alanında da  artarak devam edecek.” dedi.

Filistin ziyareti sırasında İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (İSGÜM) Başkanı Erol TEKÇE, Filistin ulusal kanalı Filistin TV ile  röportaj yaptı   ziyaret yazılı ve görsel basında geniş yer buldu.  


© 2019 - | T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Emek Mahallesi 17. Cadde No:13 Pk: 06520 Emek / ANKARA