20 Haziran, 2019 - Perşembe İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME ENSTİTÜSÜ BAŞKANLIĞI
   

İlgili mevzuat ve Ulusal Pnömokonyoz Önleme Eylem Planı doğrultusunda ILO standart eğitimine uygun formatta hekimlere yönelik olarak düzenlenen Pnömokonyoz Radyografileri Uluslararası Sınıflandırma Okuyucu Eğitimi 12-16 Kasım 2018 tarihlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.

Türkiye’nin farklı illerinden gelerek pnömokonyoz radyografileri uluslararası sınıflandırma okuyucu eğitimine katılan 24 hekime Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Cebrail ŞİMŞEK, Radyoloji Uzmanı Dr. Ender EVCİK tarafından eğitim verildi.

5 günlük eğitimi başarı ile tamamlayan  24 kursiyere sertifikaları İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Furkan YILDIZ, İSGÜM Başkanı Erol TEKÇE kurum başkan yardımcıları ve değerli eğitmenlerimiz tarafından takdim edildi. Gerçekleştirilen  bu  eğitim ile Pnömokonyoz Okuyucu sertifikasına sahip hekim sayısı 645’e yükselmiş oldu.

Eğitimin açılış ve kapanış sürecine katılan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Furkan YILDIZ yaptığı konuşmada  “İlgili mevzuat ve Ulusal Pnömokonyoz Önleme Eylem Planı doğrultusunda ILO standart eğitimine uygun formatta hekimlere yönelik olarak düzenlenen Pnömokonyoz Radyografileri Uluslararası Sınıflandırma Okuyucu Eğitimi sonunda  Pnömokonyoz Okuyucu sertifikası verilen hekim sayısı 621 den 645'e yükselmiş oldu” dedi

Konuşmasının devamında Genel Müdür Yardımcısı YILDIZ, 2018 yılı sonuna kadar 26-30 Kasım ve 10-14 Aralık tarihlerinde iki eğitim daha düzenleneceğini ve 2018 yılı içerisinde 8 adet ILO Pnömokonyoz Radyografileri Uluslararası Sınıflandırma Okuyucu Eğitimi gerçekleştirilmiş olacağını böylelikle,   pnömokonyoz okuyucu hekim sayısının 693’e  yükseleceğini ifade ederek, bu eğitimler sayesinde ulaşılacak rakamın memnuniyet verici olduğunu  ifade  etti.

Sertifika töreninde konuşan İSGÜM Başkanı TEKÇE,  eğitime katılarak bu konuda farkındalığın oluşturulmasında, verdikleri destekten dolayı hekimlere teşekkür etti. İSGÜM  Başkanlığı olarak verilen eğitimlerin çeşitliğinin  ve  sayılarının arttırılması için çalışacaklarını  söyledi.

Ilo Pnömokonyoz Radyografileri Uluslararası Sınıflandırma Okuyucu Eğitiminde eğitmenlik yapan,  Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Cebrail ŞİMŞEK, Radyoloji Uzmanı Dr. Ender EVCİK de eğitime katılara başarılar dileyerek teşekkür etti. 5 gün süren eğitim süresince kursiyerler ile çok verimli vakit geçirdiklerini ifade eden eğitmenler, eğitimin çok başarılı geçtiğini söylediler.

Sertifika töreninde söz alan hekimler 5 gün süren eğitimin sıcak ve samimi bir ortamda  geçtiğini,  aldıkları  eğitim sürecinin  bu kadar güzel geçeceğini hiç tahmin etmediklerini söylediler..

Hekimler aldıkları bu eğitimin  mesleki bilgilerine de zenginlik kattığını ve öğrendikleri bilgileri işyerlerinde değerlendirerek tatbik edeceklerini ifade ederken,  bu eğitim  ve ortamın sağlanmasında emeği geçenlere de ayrıca teşekkür ettiler.

Sertifika töreni toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

 


© 2019 - | T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Emek Mahallesi 17. Cadde No:13 Pk: 06520 Emek / ANKARA