20 Haziran, 2019 - Perşembe İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME ENSTİTÜSÜ BAŞKANLIĞI
 

İSGAP ÖRTÜALTI SEKTÖRÜNDE İSG EĞİTİMİ ANTALYA’DA DÜZENLENDİ

 

İşyeri hekimleri ve sağlık personeline yönelik örtüaltı sektöründe görülen sağlık sorunları ve sağlık gözetiminin anlatıldığı “Örtüaltı Sektörü İşyeri Hekimleri Eğitim Programı”  iş güvenliği uzmanlarına yönelik örtüaltı sektöründe görülen tehlike, riskler, kişisel koruyucu donanımların anlatıldığı “Örtüaltı Sektörü İş Güvenliği Uzmanları  Eğitim Programı”  22 Kasım 2018 tarihinde Antalya İli ve civarında faaliyet gösteren OSGB, işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanlarından oluşan yaklaşık 120 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi. 

Proje çıktısı olarak, seramik, örtüaltı yetiştiriciliği, plastik imalatı üretimi, boya üretimi, ağaç ürünleri imalatı sektörlerinde ve özel banka şube çalışanlarının çalışma koşulları ve tükenmişlik sendromunun belirlenmesi amacıyla mevcut durum analizinin yapılması, çalışanların iş sağlığı ve güvenliği koşullarının iyileştirilmesi, iş kazaları, meslek hastalıklarının önlenmesi ve erken tespit edilmesi, iş sağlığı ve güvenliği farkındalığının arttırılması, iş sağlığı ve güvenliği kültürü oluşturulmasına katkı verilmesi amaçlanmıştır.

Dr. Bülent GEDİKLİ tarafından örtüaltı sektöründeki sağlık sorunları ve sağlık gözetimi konuları işyeri hekimleri ve sağlık personeline aktarıldı.  İSG Uzmanı Şengül COŞAR örtüaltı sektöründe görülen riskler, İSG Uzmanı Ömer DOĞRU  örtüaltı sektöründe görülen iş hijyeni fiziksel faktörleri, İSG Uzmanı Selin ALGAN örtüaltı sektöründe görülen iş hijyeni kimyasal faktörleri, İSG Uzmanı Ali Burak ÖZDEMİR  de örtüaltı sektöründe kişisel koruyucu donanım konusunda iş güvenliği uzmanlarına eğitim verdi.

Eğitim sonunda katılımcılar örtüaltı yetiştiriciliği sektörü üzerine İSG uzmanları ile karşılıklı görüş alışverişinde bulundular. İSG konusunda verilen,  eğitimlerin kendileri için çok faydalı olduğunu, bu ve buna benzer eğitimlerin devamının sektörün daha iyi yerlere taşınmasına da yardımcı olacağını belirttiler.

 

 


© 2019 - | T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Emek Mahallesi 17. Cadde No:13 Pk: 06520 Emek / ANKARA