22 Temmuz, 2019 - Pazartesi İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME ENSTİTÜSÜ BAŞKANLIĞI
“YÜRÜYEN MERDİVEN/BANT STANDARDINDAKİ DEĞİŞİKLİKLER” ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TS EN 115-1:2017 Yürüyen Merdiven ve Yürüyen Bantlar İçin Güvenlik-Bölüm 1: Yapım ve Montaj standardının, 31 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girecek olması nedeniyle düzenlenen çalıştay MMO – İzmir şubesinin ev sahipliğinde 18 Ocak 2019 tarihinde İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İSGÜM - İş ekipmanları biriminin yanı sıra,  T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türk Standartları Enstitüsü (TSE), TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Unite Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayi ve Ticaret A.Ş.,Löher Asansör San. ve Tic. A.Ş.,BugaOtis Asansör Sanayi ve ve Ticaret A.Ş., Schindler Türkeli Asansör Sanayi A.Ş, Kone Asansör Sanayi ve Ticaret A.Ş., Ake Asansör Malzemeleri Paz. Ltd. Şti.,Thyssenkrupp Asansör Sanayi ve Ticaret A.Ş., Hyundai Elevator Türkiye’den 38 temsilci katıldı.

Çalıştayda, sismik koşullara maruz yürüyen merdivenler ve yürüyen yolların tasarımı gibi standarttaki önemli değişikliklerin yanı sıra, yürüyen merdiven/bant periyodik kontrolleri ve 2006/42/AT Makina Emniyeti Yönetmeliği kapsamında 31 Ocak 2019 sonrası yürüyen merdiven/bantların piyasaya arz koşulları tartışılırken,  çalıştay sonuç raporunun tavsiye niteliğinde ilgili kurum ve kuruluşlara gönderilmesi kararlaştırıldı.


© 2019 - | T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Emek Mahallesi 17. Cadde No:13 Pk: 06520 Emek / ANKARA