22 Temmuz, 2019 - Pazartesi İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME ENSTİTÜSÜ BAŞKANLIĞI
 

İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanı Sayın Erol TEKÇE tarafından açılışı yapılan Asbest Söküm Uzmanlığı Yenileme Eğitimlerinin ilk üçü 12-14 Şubat 2019 tarihleri arasında İSGÜM'de gerçekleştirildi. Enstitü Başkanı Sayın Erol TEKÇE, 2019 yılı boyunca yapılacak olan yenileme eğitimlerinin karşılıklı bilgi ve deneyimlerin paylaşımı konusunda oldukça faydalı olacağını belirtti.

“Asbest Sökümü İle İlgili Eğitim Programlarına İlişkin Tebliğ”  gereğince, Asbest Söküm Uzmanlığı sertifikasının geçerlilik süresi 5 (beş) yıl olduğu için, sertifika süresi 5 yılı dolan iş güvenliği uzmanlarına 1 günlük (6 saatlik) yenileme eğitimleri verildi. Üç gün boyunca yapılan eğitimlerde toplamda 49 iş güvenliği uzmanı Asbest Söküm Uzmanlığı Sertifikası’nı vize etti.

İlgili mevzuat doğrultusunda düzenlenen Asbest Söküm Uzmanlığı Yenileme Eğitimi ile konu hakkında İş Güvenliği Uzmanlarına asbest sökümü ile ilgili gerekli güncel bilgiler verilmiş ve İş Güvenliği uzmanlarının sahada karşılaştığı sorunlar ve çözümler tartışıldı.  

 


© 2019 - | T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Emek Mahallesi 17. Cadde No:13 Pk: 06520 Emek / ANKARA