24 Mart, 2019 - Pazar ULUSLARARASI İŞGÜCÜ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
“Türkiye'deki Uluslararası Koruma Statü Ve Başvuru Sahipleri İçin İnsana Yakışır İş Olanaklarının Geliştirilmesi Projesi” 

Genel Müdürlüğümüz ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Temsilciliği işbirliğiyle "Türkiye'de Uluslararası Koruma Başvuru ve Statü Sahipleri İçin İnsana Yakışır İş Olanaklarının Geliştirilmesi Projesi" yürütülmektedir. Projenin ana hedefi; Uluslararası Koruma Başvuru ve Statü Sahibi yabancılara yönelik güvenilir bilgi tabanı geliştirmek, geçimlerini sağlamalarına ve insana yakışır iş olanaklarına erişimlerine katkıda bulunmaktır.

Genel Müdürlüğümüz ve ILO temsilcileri tarafından illere yapılan ziyaretlerdeki istişareler neticesinde, projenin pilot illerinde bulunan ilgili kamu kurumlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve işverenlere yönelik ülkemizdeki yabancıların işgücü piyasasına katılımına ilişkin bir bilgilendirme toplantısının yapılmasının yararlı olacağına karar verilmiş bu minvalde, pilot illerimizden biri olan Denizli'de, 23 Ekim 2018 tarihinde, Park Dedeman Otelde bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Gerçekleştirilen toplantıda; Genel Müdürlüğümüzce "Yabancı İşçi Çalıştırma Mevzuatı ve Uygulaması" hakkında, Denizli İl Göç İdaresi Müdürlüğünce  “Yabancı ve Uluslararası Koruma Kanunu” kapsamında birer sunum  gerçekleştirilmiştir. Toplantıda ayrıca, "Türkiye'deki Uluslararası Koruma Başvuru ve Statü Sahipleri için İnsana Yakışır İş Olanaklarının Geliştirilmesi Projesi’nin tanıtımı yapılarak proje çerçevesinde ildeki işbirliği olanakları tartışılmıştır.


undefinedundefined


© 2019 - | T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Emek Mahallesi 17. Cadde No:13 Pk: 06520 Emek / ANKARA